Hemofilijos požymiai Hemofilijos komplikacijos

Hemofilijos komplikacijos

Dažniausios hemofilijos komplikacijos:

  • savaiminis sąnario kraujavimas;

  • hemofilinė artropatija – rimtas ir negrįžtamas sąnarių pažeidimas, kurį sukelia lėtinis ir nepakankamai gydomas kraujavimas; sąnarys deformuojasi ir gali judėti ribotai;

  • krešėjimo faktorių inhibitorių susidarymas – kai kuriais atvejais, ypač sunkiais hemofilijos atvejais, imuninė sistema gamina antikūnus, ir jie užkerta kelią krešulio susidarymui, sunaikindami krešėjimo faktorių anksčiau, nei jis galėtų sustabdyti kraujavimą. Kai inhibitorių kiekis kraujyje yra didelis, bet koks krešėjimo faktorius, patenkantis į organizmą, yra visiškai neveiksmingas;
  • alerginės reakcijos, kai skiriami inhibitorių koncentratai;
  • nepakankamas pakaitinės terapijos efektyvumas

Anksčiau rimtos virusinės infekcijos, tokios kaip ŽIV infekcija ar infekcinė gelta, taip pat buvo hemofilijos gydymo komplikacija. Šios ligos buvo perduodamos per krešėjimo faktorių koncentratus, kurie buvo gaminami naudojant tūkstančių donorų kraujo plazmą. Šiandien naudojami krešėjimo faktoriaus koncentratai kruopščiai antivirusiškai apdorojami naudojant šiuolaikinius metodus, taigi rimtų virusinių infekcijų plitimas nebekelia rūpesčių.

Hemofilinės artropatijos prevencija – hemofilinę artropatiją sukelia pakartotinis kraujavimas sąnaryje, todėl jam būtina užkirsti kelią profilaktiniu gydymu arba nedelsiant įleidžiant krešėjimo faktorių, pasireiškus pirmiems kraujavimo požymiams.

HEMOFILIOS GYDYMAS

Hemofilijos, paveldimo kraujodaros sutrikimo, gydymo pagrindas yra VIII krešėjimo faktoriaus (hemofilija A) arba IX krešėjimo faktoriaus (hemofilija B) suleidimas į veną. Liga pasireiškia kraujavimu sąnariuose, raumenyse ar vidaus organuose. Gydymas nustatomas individualiai, atsižvelgiant į ligos sunkumą. 

Pagalbos centrai

Visi centri