Hemofilija

Hemofilija yra gana reta genetinė liga, pasireiškianti kraujo krešėjimo sutrikimu. Sergantieji po operacijos ir sužalojimų kraujuoja ilgiau nei sveiki žmonės. Hemofilija sergantys žmonės gali pradėti kraujuoti po nedidelių traumų, kartais net be priežasties.

Hemofilija Lietuvoje

Šiuo metu mūsų šalyje užregistruota maždaug 200 hemofilija sergančių asmenų: pacientai, sergantys hemofilija A (VIII krešėjimo faktoriaus stoka), ir pacientai, sergantys hemofilija B (IX krešėjimo faktoriaus stoka). Maždaug trečdalis hemofilija sergančių žmonių yra 18 metų amžiaus ir jaunesni. Hemofilijos centrai Vilniuje ir Kaune teikia kompleksinę pagalbą hemofilija sergantiems pacientams. Šie centrai atitinka Europinius standartus ir yra sertifikuoti Europoje. 

HEMOFILIOS GYDYMAS

Hemofilijos, paveldimo kraujodaros sutrikimo, gydymo pagrindas yra VIII krešėjimo faktoriaus (hemofilija A) arba IX krešėjimo faktoriaus (hemofilija B) suleidimas į veną. Liga pasireiškia kraujavimu sąnariuose, raumenyse ar vidaus organuose. Gydymas nustatomas individualiai, atsižvelgiant į ligos sunkumą. 

Pagalbos centrai

Visi centri