Apie hemofiliją tėvams Apie hemofiliją vaikams

Apie hemofiliją vaikams

Apie hemofiliją vaikams

  • Hemofilija yra kraujo liga. Jei sergate hemofilija ir įsipjaunate pirštą, kraujuosite daug ilgiau nei žmonės, kurie nesergate hemofilija, nes kraujui pačiam sunkiau nustoti tekėti.

  • Norinti sustabdyti kraujavimą iš piršto, kraujui reikia trombocitų ir kai kurių kitų pagalbininkų, kad jie surištų trombocitus ir užkimštų kraujuojančią angą. Hemofilija sergantiems žmonėms trūksta vieno iš šių svarbių pagalbininkų, todėl kraujavimui sustabdyti reikia daug daugiau laiko.

  • Laimei, žmonės sugalvojo, kaip pagaminti trūkstamą kraujo krešėjimo pagalbininką. Jie jį naudoja gamindami vaistus, kuriuos hemofilija sergantys žmonės leidžia į savo kraują.

  • Tačiau kraujas, kuris negali nustoti tekėti, nėra tik kūno išorės problema. Tai atsitinka ir kūno viduje, kai kraujas teka į tas vietas, į kurias neturėtų tekėti.

  • Kai kraujas liejasi į sąnarį, pavyzdžiui, į kelio sąnarį, tą sąnarį labai skauda, o kelio judesiai negali būti tokie, kokie turėtų. Taigi svarbu kuo greičiau sustabdyti kraujo tekėjimą. Tai atliekama įleidžiant į kraują trūkstamo krešėjimo pagalbininko. Kai visi pagalbininkai yra, jie dirba kartu, kad kraujas tekėtų tinkamoje vietoje.

  • Jei kraujas teka į sąnarį daugiau nei vieną kartą, jis gali pažeisti sąnarį. Gali nutikti netgi taip, kad sąnarys nebegalės normaliai judėti. Štai kodėl būtina laikytis gydytojo paskirto gydymo, nes jis apsaugo sąnarius ir visą kūną nuo vidinio kraujavimo.

  • Hemofilija sergantys vaikai turi būti šiek tiek atsargesni nei kiti. Bet kokia trauma, net ir nedidelė, gali sukelti kraujavimą – tiek iš kūno, tiek į tas kūno dalis, kur jo neturėtų būti.

  • Bet vaikai, sergantys hemofilija, gali žaisti ir daryti tai, ką nori, kaip ir kiti vaikai. Jie tiesiog turi būti šiek tiek atsargesni ir laikytis gydytojo nurodymų. Šis gydymas suteikia jiems pagalbininką, o šis sustabdo kraujavimą ir apsaugo jų sąnarius nuo kraujavimo ir pažeidimų.

HEMOFILIOS GYDYMAS

Hemofilijos, paveldimo kraujodaros sutrikimo, gydymo pagrindas yra VIII krešėjimo faktoriaus (hemofilija A) arba IX krešėjimo faktoriaus (hemofilija B) suleidimas į veną. Liga pasireiškia kraujavimu sąnariuose, raumenyse ar vidaus organuose. Gydymas nustatomas individualiai, atsižvelgiant į ligos sunkumą. 

Pagalbos centrai

Visi centri