Apie hemofiliją tėvams Apie hemofiliją vaikams

Apie hemofiliją tėvams

Apie hemofiliją tėvams

Hemofilija sergantiems vaikams iš tiesų būtina užtikrinti saugumą, tačiau kartu svarbu atsižvelgti į jų psichinę sveikatą. Dėl per didelio nerimo vaikai jaučia kaltę ir jaučiasi atskirti nuo bendraamžių.

  • Naudokite apsaugines priemones. Važiuodamas dviračiu ar dalyvaudamas kitoje veikloje, vaikas turėtų dėvėti šalmą ir apsauginius kilimėlius. Mažiems vaikams, kurie dažnai krenta, pravartu dėvėti drabužius su paminkštinimais ant kelių, alkūnių ir sėdmenų.

  • Padarykite namų ūkį saugų. Vaiko, sergančio hemofilija, namuose turėtų būti kuo mažiau rizikingų daiktų ir neturėtų būti vietų, kur didelė rizika susižeisti.

  • Galite patys sutvarkyti nedidelius sužeidimus. Užklijuokite pleistrą ant mažų įbrėžimų, o ant didesnių uždėkite sterilų tvarstį ir užklijuokite pleistru. Lengvai paspauskite sužalotą vietą, galite naudoti ledo maišelį. Jei kraujuoti nenustoja, kreipkitės į gydytoją.

  • Saugokitės vidinio kraujavimo. Maži vaikai negali aiškiai pasakyti, kur jiems skauda. Sąnarių patinimas yra pirmas vidinio kraujavimo požymis. Norėdami patikrinti, ar abiejų galūnių sąnariai yra vienodo dydžio, galite naudoti matavimo juostelę. Kitas požymis – vaikas vengia judinti paveiktą sąnarį.

  • Informuokite artimuosius, mokytojus, trenerius ir draugus. Kiekvienas, kuris bendrauja ar laikinai rūpinasi vaiku, turi būti pakankamai informuotas apie ligos pobūdį ir žinoti, kaip spręsti galimas problemas. Taip pat reikėtų paaiškinti, kad bendraklasiai ir kiti draugai turi būti ypač atsargūs.

  • Atkreipkite dėmesį į dantų priežiūrą. Reguliari dantų priežiūra padeda sumažinti būtinų dantų procedūrų, o šios visada susijusios su tam tikru kraujavimo pavojumi, skaičių.

  • Leiskite vaikui sportuoti. Pasirinkite ne tokią pavojingą sporto šaką, pavyzdžiui, plaukimą, golfą ar dviračių sportą.

  • Leiskite vaikui jaustis normaliam. Stenkitės leisti vaikui kuo daugiau įsitraukti į grupinę veiklą su bendraamžiais. Jei įmanoma, leiskite dalyvauti visuose mokyklos renginiuose, kuriuose lankosi sveiki vaikai.

HEMOFILIOS GYDYMAS

Hemofilijos, paveldimo kraujodaros sutrikimo, gydymo pagrindas yra VIII krešėjimo faktoriaus (hemofilija A) arba IX krešėjimo faktoriaus (hemofilija B) suleidimas į veną. Liga pasireiškia kraujavimu sąnariuose, raumenyse ar vidaus organuose. Gydymas nustatomas individualiai, atsižvelgiant į ligos sunkumą. 

Pagalbos centrai

Visi centri